Akai

AKAI MPK261Müzik Prodüksiyonu Klavye Kontrol Cihazı

Ürün Kodu: MPK261
AKAI MPK261Müzik Prodüksiyonu Klavye Kontrol Cihazı
11.071,43 TL Nakit / Havale Fiyatı
11.625,00 TL Taksitli Fiyatı

Ürün Bilgileri

Kontrol Sizin Elinizde
Hepsi bir arada kontrol ünitesi ve çözümü olarak tasarlanan Akai Prefossional MPK 261; kompakt performanslar için pad ve klavye kontrolleriyle birlikte kombine edilen derin yazılım entegrasyonu, gelişmiş iş akışı ve çekirdek teknolojinin birleştiği pad ve klavye kontrol ünitesidir. Akai Pro MPK serisinin her üyesi tüm sanal enstrümanlar, efekt eklentileri, DAW yazılım kontrolü ve daha fazlasını işlemek ve manipüle etmek için kapsamlı bir ara yüz ile birlikte gelmektedir. MPK 261 modeli aftertouch özellikli 61 yarı-ağırlıklı tuşları, RGB ışıkları ile 16 adet MPC tarzında Pad'leri, 8 adet görev atanabilir kontrol düğmesi, 4 aydınlatmalı düğme ve transport kontrol düğmelerini panelinde sunuyor. Dahilindeki bank butonları ile kontrol düğmelerini 24 adete kadar, Pad'leri ise 64 adete kadar genişletebilme imkanını sizlere sunar. Bunlara ilave olarak MPK 261, USB üzerinden çalışan güç ünitesi ve bilgisayarınıza taktığınız anda direkt çalıştırabilme optimizasyonu ile Mac ve PC üzerinde rahatça kullanım imkanını sunmaktadır.

Performans için Tasarlandı
MPK 261; 61 yarı ağırlıklı piyano stilindeki tam boy tuşları ile görülmemiş tepkiler ve doğal hissiyatlar edinebilirsiniz. Klavye tuş hassasiyetli, kayıtlarınızda veya etkileyici canlı performanslarınızdaki dinamikleriniz için aftertouch özelliklidir. Buna ek olarak; dahilindeki Oktav yukarı ve aşağı kontrolleri kullanıcıya istedikleri melodik aralığa rahatça ulaşabilmelerine imkan sağlar. Bu yolla bas partilerinizi, piyano armonilerinizi ve solo performanslarınızı rahatlıkla çalabilirsiniz.

Akıllı MPC Fonksiyonları
Müzik çalışmalarınızda ilham kaynağınız için klasikleşmiş MPC nota tekrarı, MPC Swing, MPC tam seviye fonksiyonları ve 16 adetlik seviye kontrol fader'ları dahili olarak gelmektedir. MPK 261 ile müzisyenler ve bestecilere, MPC'nin akıllı iş akışıyla uzun yıllara dayanan araçları kendi prodüksiyonlarına katabilme imkanını sunmaktadır. MPC Swing; MPK 261 kullanıcılarına Akai Pro'nun efsanevi müzik yapımcısı MPC'nin doğal groove ve sıkı zamanlama hissiyatı sağlar. MPC Nota tekrarı ve 16 Seviye kontrolü ise MPC pad'lerini kullanarak kısa melodik yapılardan kolayca beat oluşturmanıza imkan sağlamaktadır. Buna ek olarak; arpeggiator ve onun ayarlanabilir çözünürlükleri, aralıkları ve pattern'leriyle, kullanıcılara karmaşık melodik yapıları zahmetsizce keşfetme imkanı sunar.

Prodüksiyon Yazılımı
MPK 261 modeli güçlü prodüksiyon yazılımları ile beraber gelmektedir. Ableton Live Lite ve MPC Essentials. Müziğinizi oluşturmak için tüm ihtiyacınız olan donanım beraberinde geliyor. Ableton Live Lite; Audio / MIDI ortamında tek başına beste kayıt, remix, doğaçlama ve müzik fikirlerinizi düzenlemek için müzisyenler ve besteciler için esnek bir kayıt yazılımıdır. MPC Essentials ise; groove /beat prodüksiyonu ve sample ses tetikleme uygulamalarınızı Ableton Live Lite gibi herhangi bir DAW yazılımınıza entegre etmenizi sağlar. Ayrıca tek başına çalışabilen (stand-alone) yönü ile herhangi bir DAW yazılımınızı açmadan da kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak; MPK 261'in 8 pad bankası ve her Pad'e 4 örnekleme ses veya efekt ekleyerek gücünü artırabilirsiniz.

Sanal Enstrümanlar
Synthesizer teknolojisinin en iyilerinden ve yüksek çözünürlükteki sesleri ile iki adet sanal enstrüman da MPK 261 kullanıcılarına sunulmaktadır. AIR Music Tech tarafından sunulan Hybrid 3; çeşitli synthesizer seslerine kombine olarak analog synthesizer'ların sıcak ve efsanevi seslerini tüm aralıkları ve dijital manipule kapasitesi ile sunar. SONIVOX Twist ise; spektral geçişli synth seslerinde kolayca kontrol ve yaratma imkanları ile ciddi ve kaliteli sesleri sanal enstrüman olarak size sunabilmektedir. Bu güçlü enstrümanlar ile birlikte MPK 261, kullanıcılarına profesyonel müzik yaratımlarında, her türlü projeye dahil olabilmelerini sağlar.

Özellikleri :
• Tam boyutlu 61 yarı ağırlıklı ve aftertouch özellikli tuşlar
• 4 Bank ile 64 adet pad'e kadar kullanım imkanı sağlayan 16 adet RGB renk ışıklandırmalı MPC stili Pad'ler
• 8 adet arkadan ışıklandırmalı buton, 8 adet kontrol düğmesi ve 8 adet seviye kontrolünden oluşan görev atanabilir 24 adet Q-Link kontroller
• Aydınlatmalı LCD ekranı ile yenilenmiş kontrol düzeni
• 5-Pin'li giriş ve çıkışı ile USB-MIDI
• Apple iPad Camera Connection Kit (ayrıca satılır) kullanarak iOS uyumluluğu
• DAW yazılımlara entegrasyon için kapsamlı ulaşım ve parametre kontrolleri
• Gelişmiş ritmik ve melodik manipülasyon için MPC Nota Tekrarı, MPC Swing ve arpeggiator
• Dinamik ve tempo kontrolleri için MPC Tam Seviye, Tap Tempo, 16 Seviye kontrolü ve Zaman Bölmesi
• Etkileyici kayıt ve canlı performans için pitch bend, modülasyon ve oktav kontrolleri
• 1 adet görev atanabilen footswitch çıkışı ve 1 adet expression çıkışı
• USB üzerinden güç ünitesi ve tak-çalıştır olarak çalıştırılan bağlantı kolaylığı
• Pakete dahil olan prodüksiyon yazılımları : Ableton Live Lite, Hybrid 3 AIR Music Tech, SONiVOX Twist 2.0 & Akai Pro MPC Essentials (download)